Фіксація швидкості, кольору і номера авто – на дорогах Харкова встановлять нові камери

Фіксація швидкості, кольору і номера авто - на дорогах Харкова встановлять нові камери

Понад 1 тис. камер відеоспостереження планують встановити на магістралях Харкова протягом двох років.

Проєкт зі створення системи безпечного дорожнього руху обговорив сьогодні, 26 листопада, з представниками профільних департаментів, комунальних підприємств та Національної поліції перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Як повідомив перший віце-мер, проєкт реалізується в місті спільно з Європейським інвестиційним банком на суму понад 20 млн євро. Камери будуть встановлені на магістралях з великим трафіком – пр. Московському, пр. Гагаріна, пр. Науки, вул. Клочківській, в центральній частині міста. Всього – 1 тис. 22 камери, в тому числі з фіксацією швидкості.
«Вони будуть фіксувати потоки машин, що дозволить правильно виставляти циклограми для швидкого проходження світлофорних об’єктів в різний час доби. Тобто ми зможемо запобігати пробки на основних магістралях. Також камери фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху – порушення швидкісного режиму, перетин суцільної лінії тощо. Крім того, камери фіксуватимуть колір і номерні знаки автомобілів», – пояснив Ігор Терехов.
За його словами, поки інформація з відеокамер зберігатиметься в КП «Міськелектротранссервіс», де будуть встановлені сервера контейнерного типу. В подальшому їх перевезуть в майбутній Ситуаційний центр.
Перший заступник міського голови повідомив, що інформація з відеокамер буде надаватися правоохоронцям, щоб вони могли оперативно реагувати на події.
«Відеокамера зафіксувала порушника, передала дані в наш Ситуаційний центр, і звідти пішов сигнал у поліцію. Правоохоронці виїхали, запобігли ДТП або затримали винних, які могли б зникнути з місця події. Друге – система штрафів за порушення правил дорожнього руху. Фото передається в наш центр і звідти – працівникам поліції», – повідомив Ігор Терехов.
Також він зазначив, що в планах міської влади – розширити низку магістралей з великим скупченням машин. Мета – зробити так, щоб було менше заторів, і убезпечити всіх учасників дорожнього руху.
Ігор Терехов повідомив, що перша відеокамера з фіксацією порушень ПДР, можливо, запрацює в тестовому режимі на Московському проспекті.

Источник:

Залишити коментар Скасувати коментар